Algab suur suusapidu – Tour de Ski

Algab suur suusapidu - Tour de SkiKäesoleval hooajal murdmasuusatamises suuri tiitlivõistlusi ei toimu ning seetõttu on kujunenud Tour de Ski’ist sportlastele parim koht kus oma täht särama lüüa.

Järgneval kahel nädalal võisteldakse üheksal korral, niipalju starte on nii naistel kui ka meestel. Kavas proloog, sprindid, eraldistardid, tagaajamine ja massstardid ja seda nii vaba- kui ka klassikatehnikas.
Neljal korral tuleb võistlustulle asuda Saksamaa pinnal – 2 korda Oberhof’is ja 2 korda Oberstdorf’is. Itaalias kavas viis starti, 2 korda Toblach’is, korra Cortina’s ja 2 korda Val di Fiemme’s.

Naiste arvestuses pole vist kellelgi sellel hooajal Marit Bjoergen’ile vastu panna ning norralanna võtab järjekordse võidu.
Meeste seas läheb aga arvatavasti pisut tasavägisemaks heitluseks. Petter Northug’ile hngavad tihedalt kuklasse Dario Cologna ja Lukas Bauer.

Eestit esindab tänavu üheksa suusatajat: meestest Peeter Kümmel, Timo Simonlatser, Kein Einaste, Aivar Rehemaa, Algo Kärp, Karel Tammjärv ja Eeri Vahtra ning naistest Triin Ojaste ja Tatjana Mannima.

Jooksvalt saab võistluste käiku jälgida näiteks Pistik Sport vahendusel

Lisa kommentaar