Suusatamine kui treening mis ei tunne vanust

Suusatamine on tõusnud populaarseks spordialaks

Käes on imeilus talvine aeg ja iga aasta järel võib erinevatelt suusaradadelt leida järjest rohkem ja rohkem inimesi. Tekib küsimus, mis muudab ühe spordiala ja treeningu sedavõrd populaarseks, et suusad soovivad alla panna nii mehed, naised kui ka lapsed ja isegi vanemaealised pensionärid otsustavad suuskadelt tolmu maha pühkida ja vahelduseks toast väljas viibida. Ilmselt mängib selles oma osa ajalugu ja traditsioonid. Ei öelda ilmaasjata, et eestlased on suusarahvas – see ei tähenda mitte ainult inimesi ja sportlasi, kes tegelevad suusatamisega tippspordi tasemel, vaid hoopis just kõik need inimesed moodustavad suusarahva, kes kauni talvise ilmaga on otsustanud just nimelt suusatreeningu ette võtta. Kindlasti mängib suusatamise populaarsuse kasvu puhul rolli ka see, et Eestis on väga pikaaegsed suusavõistluste korraldamise ja läbiviimise traditsioonid, endiselt korraldatakse suuri võistlusi, millel osalesid paljude inimeste vanaemad-vanaisad aga ka isegi vanavanaemad ja vanavanaisad.

Suusavõistlused loovad võimalusi

Tundub, et tänu suusavõistlustele on ka suusatamise pisik paljudes peredes põlvest põlve edasi rännanud. Suurest huvist tulenevalt on iga talvega juurde tulnud ka mitmeid täiesti uusi suusaradasid, mis pakuvad kõikidele suusatamise fännidele kindlasti palju toredat avastamisrõõmu. Ja jätkuvalt on ülimalt populaarsed ka erinevad rahvusvahelised suusavõistlused, mida õnneks korraldatakse enamjaolt üsna lumistes paikades, kus lund jagub suusa treeninguteks ja suusavõistlusteks tunduvalt rohkem. Seega, lisaks mõnusale ajaviitele, heale sportlikule harrastusele pakub suusatamine võimalust mõnusalt meelt lahutada ja elada kaasa erinevatele rahvusvahelistele suusavõistlustele üle kogu maailma. Suusatamine on väga populaarne spordiala terves maailmas ja toob selle ala huvilised võistlusi jälgima kõikjalt üle ilma nii kohapeale kui ka telerite ja interneti vahendusel. Selline suur huvi on loonud olukorra, kui näiteks paljud eestis lubatud online kasiinod kajastavad ja hoiavad oma kasutajaid samuti kursis suuremate ja tähtsamate võistluste tulemustega. Niisiis kui peaks tekkima, olukord, et lumi ära sulab ja suusarajad muutuvad üle öö taas tavalisteks jooksu -ja tervisespordi radadeks, siis jääb üle ka endale väike puhkus lubada ning pingsalt põnevaid võistluseid jälgida ja oma lemmikutele kaasa elada.

Suusatamise kui treening ja tore tegevus vabal ajal

Suusatamise ühendab endas mitut head asja korraga. Esiteks pakub suusatamine imehead võimalust veeta oma vaba aega kvaliteetselt ja viibida värskes õhus. Sest suusatamine pakub vanematele ideaalset võimalust veeta koos lastega pereringis kvaliteetaega ja suunduda kogu perega värskesse õhku sportima ja ühiselt aega veeta. Pole olemas mõnusamat tunnet, kui peale külma ilmaga õues viibimist tulla roosade punetavate põskedega tuppa end soojendama ja kosutavat kuuma kakaod jooma. Lisaks ilusa ilma nautimisele värskes õhus pakub suusatamine paljut ka neile, kes soovivad sellega tõsisemalt tegeleda kui vaba aega veeta. Suusatamine on kahtlemata väga mitmekülgne treening ja suurepärane vastupidavusala, mis annab tugeva füüsilise koormuse. Suusatamine tugevdab südant, kopse ja vereringet, parandab koordinatsiooni, kuid samas avaldab liigestele ja sidemetele palju väiksemat koormust kui seda teeb näiteks jooksmine või tempokas kõnd. Suusatamisega alustamiseks pole kunagi liiga vara ega hilja, sest suusatamise saab selgeks igaüks. Suusatamisega sobib algust teha juba lasteaias, et kooli minnes on püsti püsimine juba selge ja saab algust teha erinevate suusatehnikate ja sõiduvõtete omandamisega. Õpitud oskused ei kao kuhugi ja käivad kaasas kogu elu, võib täiesti kindlalt öelda, et suusatamine on väga tänuväärne treening, mis ei tunne vanust.