Täna algavad Jalgpalli Euroopa meistrivõistlused 2020

Täna õhtul kell 22:00 algavad Jalgpalli Euroopa meistrivõistlused 2020, aasta on meil küll vahepeal muutunud 2021.-ks aga, et eelmisel aastal koroonaviiruse levikust põhjustatud segadus oli alles liiga värske siis otsustati finaalturniir 32 meeskonna osavõtul edasi lükata käesolevasse aastasse. Aastanumber jäi aga korrapärane, see tähendab, et jätkub vana traditsioon kus iga nelja aasta tagant peetakse euroopa mandri tugevaima jalgpalli meeskonna väljaselgitamiseks võistlus, eelmine oli siis teadupärast 2016. aastal Prantsusmaal.

Sedapuhku on ka võõrustajariigi poolelt Jalgpalli EM EURO 2020 eriline, nimelt võõrustajariike on tervelt 11 ning samapalju on ka erinevaid staadioneid – igas riigis üks. Võõrustajariigid on Inglismaa, Venemaa, Aserbaidžaan, Saksamaa, Itaalia, Holland, Rumeenia, Ungari, Taani, Šotimaa ja Hispaania.

Tänane mäng peetakse Itaalia pealinnas Roomas Türgi ja kodumeeskonna Itaalia vahel. Uus Euroopa meister selgub täpselt kuu pärast 11. juulil Wembley staadionil Londonis.

Otseülekandeid näeb ETV, ETV2 ja ERR Sport lehelt, ära näeb kõik 51 mängu, osad toimuvad küll üheaegselt aga paralleelselt näitavad neid erinevad Rahvusringhäälingu meediumid.