Viking Line Eesti Ööjooks – Rakvere toimub seekord virtuaalselt

Viking Line Eesti Ööjooks – Rakvere korraldajad annavad teada, et seekordne võistlus toimub ainult virtuaaljooksuna. Algselt 26. septembril Rakveres toimuma pidanud võistluse korraldajad lähtuvad otsuse tegemisel rahvatervise huvidest lähtuvalt:

„Viking Line Eesti Ööjooks – Rakvere“ toimub sel aastal ainult virtuaalselt ehk kaugjooksuna, mida on võimalik kõikidel registreerunud osalejatel ja uutel huvilistel läbida endale sobilikul ajal ja kohas kuni 25.09.20 südaööni.

Põhjuseks on esimese ja kõige olulisemana COVID-19 tõusuteel olev nakatumiste arv Eestis tervikuna ja viimastel päevadel ka meie vahetus naabruses Virumaal. Lisatõuke otsuseks andis Vabariigi Valitsuse jätkuv piirang väliüritustel osalejate arvule, mille puhul 2000 osaleva inimese sisse oleksid pidanud mahtuma sündmust teenindavad vabatahtlikud, teenusepakkujad, partnerid, kaasaelajad staadionil jne. Selle piirangu 1. septembrist kadumise info alusel jätkasime oma tööd terve suve, kuid mõistame valitsuse hiljutist otsust piirangut mitte kaotada. Ka jätkuvalt kehtivat hajutamise nõuet ei oleks meil õnnestunud täita lõhkumata üheskoos üheksa aastaga loodud Ööjooksu energiat. Kõik, kes Ööjooksul osalenud teavad, mida see tähendab – meie elamus ja meeleolu luuakse õlg õla kõrval üksteist toetades.

Kinnitame, et keegi ei ole sellest otsusest rohkem löödud kui me korraldajatena ise, Ööjooksu toetajad, koostööpartnerid ja Rakvere linn. Sellegipoolest oleme meeskonnana ühtselt seda meelt, et peame andma oma panuse viiruse leviku tõkestamiseks. Keegi ei soovi, et meie osalejad haigestuks juubelisündmust nautides või ohtu satuks kasvõi ühe inimese elu. Viimase päevani oodata ja ebakindlas olukorras loota, ei oleks teie suhtes aus.

Medalite, särkide, kinkekaartide jms kättesaamine toimub 26-27.09.20 Rakvere Spordikeskusest ja 17.10.20 täiendavalt Tallinnast, Ülemiste keskusest (vastavalt juhendile postitust ei toimu). Kõik juba registreerunud osalejad kantakse automaatselt Ööjooksu virtuaaljooksu stardiprotokolli (täiendavalt midagi teha ei ole vaja). Jooksu, käimise või kepikõnni tulemuse lisamiseks tuleb minna ööjooks.ee lehele ja sisestada registreerunute nimekirjas oma nime taga olevale väljale lõpptulemus (piisab ka käsitsi sisestatud ajast, kui puudub spordikell või nutitelefoni aplikatsioon).

Juba registreerunud osalejad on saanud nüüdseks uudiskirja, kus sees ka muu oluline ja selgitav info. Täname teid senise toe ja osavõtu eest ning loodame kohtuda peatselt – jääge heaks ja püsige terved.

Täiendavad selgitused, täpsustused ja KKK rubriik ööjooks.ee lehelt on kättesaadav alates esmaspäevast.