Alusta dropshippingu äri ilma suurte kulude ja riskideta

Kui soovid luua oma ettevõtte ning hallata seda internetipõhiselt, samal ajal vältides suuri kulusid ja logistikaga seotud raskusi, siis dropshipping on sinu jaoks ideaalne valik. Selles artiklis jagame olulist teavet selle kohta, kuidas edukalt alustada ja kasvatada oma dropshippingu äri.

Mis on dropshipping?

Dropshipping on ärimudel, kus sina müüjana omad e-poodi, aga ei pea füüsiliselt ladu omama ega tegelema logistikaga. Kui klient teeb e-poes ostu, saadetakse esitatud tellimus automaatselt otse tarnijale, kes omakorda vastutab toote kättetoimetamise eest kliendile. Sina teenid kasumit hinnavahe pealt, veendudes samas, et tarnija pakub klientidele kvaliteetseid tooteid ja usaldusväärset teenindust. Seeläbi jääb sinu ülesandeks toodete turundus, ärisuhete loomine tarnijatega ja klientide teenindamine.

Milliseid oskusi on dropshippingu jaoks vaja?

Selleks, et dropshippingus edukaks saada, on vaja endas välja arendada mitmeid erinevaid oskusi:

 • E-kaubanduse tundmine: On oluline mõista, kuidas e-poe platvormid töötavad, sest nendel toimub kaupade eksponeerimine ja tellimuste täitmine.
 • Turu-uuring: Turutrendide ennustamiseks ja populaarsete toodete tundmiseks tuleb teha tootepäringuid ja analüüsida konkurente, et olla alati valmis tegema teadlikke äriotsuseid.
 • Toodete leidmine: Dropshippingu juures on võtmetähtsusega usaldusväärsete tarnijate ja toodete leidmine. Vaja on potentsiaalsete tarnijate uurimist, nendega hinna ja tingimuste osas läbirääkimisoskust, samuti toote kvaliteedi ja kättesaadavuse tagamist.
 • Turundus ja reklaam: Oma veebilehele liikluse suunamiseks on vaja töötada välja efektiivseid turundusstrateegiaid. Omada tuleks teadmisi sotsiaalmeedia turundusest, SEO’st ja tasulisest reklaamist, mis kõik aitavad täita ettevõtte eesmärki ja suurendada tulusid.
 • Klienditeenindus: Igasuguse ettevõtluse puhul on äärmiselt oluline tagada kliendi rahulolu ja lojaalsus. Vaja on hallata päringuid, lahendada probleeme, tagastada kaupa ning tagada täpne ja ajakohane tarne.
 • Rahaliste vahendite haldamine: Põhiteadmised finantsjuhtimisest, nagu eelarvestamine, hinnakujundus ja kasumiaruande koostamine, on abiks ettevõtte majandusliku poole haldamisel.
 • Analüütilised oskused: Andmete ja näitajate, näiteks müügimahtude, klientide käitumise ja veebilehe liikluse jälgimine aitab teha andmetel põhinevaid läbimõeldud otsuseid, mille abil ettevõtte tegevust paremaks muuta ning seeläbi kasumit suurendada.

Kuigi kõik need oskused on väga olulised dropshippinguga tegeledes, võib neid kõiki õppida ja arendada ajaga. Soovitame kursustel osaleda, jälgida eeskujusid selles valdkonnas, lugeda raamatuid ja artikleid või otsida mentor, et oma oskusi arendada ja teadmisi laiendada.

Milliseid platvorme ja tööriistu saab dropshippinguks kasutada?

Dropshippingu jaoks saab kasutada mitmeid platvorme ja tööriistu, nende hulgas:

 • Shopify – populaarne e-kaubanduse platvorm, mis pakub täislahendust dropshippingu jaoks. Sellel on toote haldamise, tellimuste täitmise ja maksete integreerimise võimalused.
 • WooCommerce – WordPressi plugin, mis võimaldab veebisaidi muuta e-poeks. See pakub toote haldamise, maksete integreerimise ja tellimuste täitmise funktsioone, mis on sobilikud dropshippinguks.
 • Amazon – juhtiv e-kaubanduse platvorm, mis võimaldab müüjatel kasutada oma Fulfilled by Amazon (FBA) programmi dropshippinguks. FBA hoolitseb toodete ladustamise, pakendamise ja saatmise eest, muutes selle müüjatele mugavaks lahenduseks.
 • Spocket – platvorm, mis pakub laias valikus tooteid dropshippingu jaoks. Sellel on lihtne kasutajaliides ning juurdepääs kvaliteetsetele toodetele üle maailma.

Need on vaid mõned näited, kuid dropshippingu jaoks on saadaval veel palju erinevaid platvorme ja tööriistu. Tee uurimistööd ja vali välja platvorm, mis sobib kõige paremini sinu poolt valitud äri vajaduste ja eesmärkidega.

Dropshipping äri näide sporditarvete näol:

Kujutame korraks ette, et soovid alustada sporditarvete edasimüümisega tegeleva äriga. Sinu jaoks on oluline kohe alguses valida populaarsed ja nõutud tooted, mis vastavad sinu poolt määratud sihtgrupi vajadustele. Pead lähemalt uurima sporditarvete tarnijaid ja hulgimüüjaid, kes pakuvad dropshippingu võimalust. Lisaks sellele, võid kaaluda koostööd spordibrändidega, kelle abil oma e-poes pakkuda ainulaadseid ja eksklusiivseid tooteid.

E-poe platvorm võiks olla kasutajasõbralik, võimaldama toodete lihtsat haldamist ja integreeruma dropshippingu protsessiga. Shopify ja WooCommerce on mõned populaarsed e-poe platvormid, mis pakuvad lihtsustatud dropshippingu integreerimist. Veendu, et e-poe platvormil oleks võimalus lisada toodetele kirjeldusi, pilte ja hinda, et klientidel oleks lihtne oma ostuotsuseid teha.

Dropshippingu automatiseerimine on võti eduka dropshippingu ettevõtte loomisel. Erinevad tööriistad ja tarkvarad hõlbustavad tellimuste täitmist, inventuuri haldamist ja saadetiste jälgimist. Tänu automatiseerimisele saad säästa oluliselt aega ja vaeva, mis võimaldab sul keskenduda oma ettevõtte kasvatamisele ja hea klienditeeninduse pakkumisele.

Dropshippingu ärimudeli plussid ja miinused

Dropshippingu plussid:

 • Madalad alustamiskulud ja väikesed riskid
 • Võimalus tootevaliku mitmekesisusele
 • Suurem ajaline paindlikkus müügitöös

Dropshippingu miinused:

 • Võimalik tugev konkurents turul
 • Usaldusväärsete tarnijate leidmine
 • Klienditeenindus ja probleemidele reageerimine võivad olla ajakulukad

Dropshipping on suurepärane võimalus alustada oma äri väiksemate kulude ja riskidega. Selle ärimudeli juures saad sina keskenduda toodete turustamisele ja müügile. Kõik oskused tuleb õppida töö käigus ning alati tasub olla avatud kohanemiseks ning oma ärimudeli paremaks muutmisele. Edu saavutamiseks tuleb selles konkurentsirikkas valdkonnas luua usaldusväärsed suhted tarnijatega.

Selleks, et saaksid oma ettevõttega alustada ja seda finantsiliselt toetada, on üks võimalus võtta ärilaen. Kuigi dropshipping on kõige taskukohasem ja vähem investeeringuid nõudvaid ärimudeleid, siis võib selle juures siiski olla vajalik osaline investeering. Kodulehe loomiseks võib olla vajalik palgata abitööjõudu, mistõttu võib kasuks tulla laen, et tasuda ekspertidele nende töö eest. Ärilaenu asemel võid eelistada ka tarbimislaenu, mis täidab sama eesmärki – toetada sinu ettevõtet selle algusaegadel.