Sportlik harrastus: paintball, 1. osa

paintballPaintball (inglise keelest paintball – pall värviga) – on sportlik mäng, mis seisneb selles, et mängijad peavad värvikuuliga tabama teisi mängijaid, mille tulemusena on viimased mängust väljas.
On olemas kahte liiki paintballi: sportlik ja taktiline paintball. Taktilist paintballi mängitakse erinevatel väljakutel: metsas (mõnikord nimetatakse taktilist paintballi “metsa paintballiks”), põldudel, osaliselt täisehitatud territooriumidel ning ehitistes ja hoonetes. Sportlikut paintballi mängitakse väga kindlate reeglite järgi spetsiaalsetel väljakutel.

Marker – ehk märkimisvahend on paintballi mängus kasutatav nö. relv millega kaasmängijaid tabada tuleb. Laseb värvikuule kiirusega umbes 90 m/s. Marker pole relv, vaid sportimisvahend, kuigi relvaseaduse järgi on seda võimalik liigitada ka pneumorelvaks. Nii elektroonilise kui ka mehaanilise markeri korral lükkab kuuli markeritorusse vedru abil liikuv kolb ja kuulile annab hoo markerist läbi liikuv süsihappegaas või sururõhk. Markeri küljes on kuule täis tops, kust uued kuulid markerisse liiguvad. Elektroonilist markerit eristab mehhaanilisest elektriline päästikusüsteem, mis võimaldab markerit kiiremini lasta.

paintball_marker

Jätkub …

Lisa kommentaar