Kõhutunde usaldamine spordiennustuses

Spordiennustustega raha teenimine pole lihtne. Kasumi teenimiseks ei pea sa küll võitma iga tehtud panust, kuid pead võitma oma panustest korraliku protsendi. Laialdased sporditeadmised, oskus andmeid ja statistikat analüüsida ja tõlgendada ning distsipliin on vaid mõned oskused, mida edukas spordiennustus nõuab.

Samuti pead olema pühendunud ja valmis panustama palju aega ja vaeva. Enamik spordiennustajaid ei kuluta siiski piisavalt aega oma panuste planeerimisele, vaid kipuvad lihtsalt järgima oma kõhutunnet ehk aimdust.

Oma instinkti usaldamine võib mõnikord olla hea. Enamik panustajaid on seda mingil hetkel kasutanud ja tõenäoliselt on neil selle tulemusel ka mõned võidupanused olnud. Kuid see ei tähenda tingimata, et see on usaldusväärne pikaajaline strateegia. Uurime, kas kõhutunde järgimine on spordiennustuste tegemisel hea või halb mõte.

Instinkt võib olla võimas tööriist

Pole kahtlust, et sinu instinkt juhib sind mõnikord õiges suunas. Isegi maailma parimad spordiennustajad ignoreerivad mõnikord seda, mida nende analüüs neile soovitab, ja otsustavad selle asemel järgida oma aimdust.

Ilmselgelt pole see teaduslik lähenemine kihlvedudele, kuid see ei tähenda, et see ei võiks töötada. Edukad panustajad on üldiselt üsna salajased selle osas, kuidas nad oma valikuid teevad ja pole sugugi mõeldamatu, et leidub edukaid ennustajaid, kes teenivad raha peamiselt oma aimduste järgimise abil.

Seetõttu ei saa kunagi kategooriliselt öelda, et ainult oma aimduste järgimine on halb mõte. Siiski on oluline mõista, et ainult kõhutundel põhinevate panustamisotsuste tegemisel võib olla mõningaid ohte.

Probleem kõhutundega

Kõhutunde järgimise probleem seisneb selles, et neid kordi, mil sinu instinkt oli õige, mäletad sa selgemalt ja kauem kui neid, kui see oli vale. Tõenäoliselt mäletad ka neid kordi, mil otsustasid oma instinkti mitte usaldada ja avastasid, et oleksid pidanud seda tegema. Võidust ilma jäämine, kuna läksid vastuollu oma sisetundega, jääb enamikule panustajatele kindlasti üsna kauaks meelde.

See tähendab aga, et panustajad usaldavad sageli liiga palju oma instinkti. Kui ühendada see tõsiasjaga, et paljud panustajad tahavad täiesti arusaadavalt uskuda, et neil on mingid üleloomulikud võimed, on lihtne mõista, miks nii paljud inimesed järgivad pimesi oma aimdusi. Isegi kui nad tegelikult sellega kasumit ei teeni. Nad osutavad kordadele, mil nad võitsid raha ja ignoreerivad kaotusi ning jätkavad kõhutunde usaldamist ebamäärases lootuses, et lõppkokkuvõttes on nad sellega õigel teel.

Parim kombinatsioon on kõhutunde teadmistele lisamine

Spordiennustus ei ole mingil juhul täppisteadus, aga ratsionaalsete ja läbimõeldud otsuste tegemiseks peaksid kasutama kindlate andmete, analüüsi ja teadmiste kombinatsiooni ning olema teadlik kõigist erinevatest teguritest, mis võivad mõjutada spordisündmuste võimalikke tulemusi.

Loogika nõuab seetõttu, et sinu kõhutunne ei mängiks otsustusprotsessis suurt rolli. Võib väita, et aimduse järgimine on ratsionaalse ja läbimõeldud otsuse täielik vastand ning sellisena midagi, mida tuleks vältida. Kuid nii vastuoluline kui see ka ei tundu poleks vaja sisetunnet ka täielikult ignoreerida.

Lõppkokkuvõttes pole spordile panustamiseks õiget või valet viisi. Pole olemas täiuslikku lähenemist ega strateegiat ega süsteemi, mis garanteeriks edu. Sinu kõhutunne on midagi, mida sa ei tohiks ignoreerida ega ka ainult sellesse täielikult uskuda. Pigem on see üks paljudest asjadest, mida peaksid panuse tegemisel arvestama. Ilmselt pole hea mõte ainult regulaarselt jälgida oma aimdusi, ilma et suudaksid kihlvedu andmetega põhjendada, kuid selles pole midagi halba, kui kuulad oma instinkti ja arvestad sellega oma otsustusprotsessis.