Sotsiaalsed treeningujälgimisteenused nutitelefonidele

Sotsiaalse kallakuga treeningut analüüsida aitavad teenused on järjest enam populaarsust kogumas. Allpool väike ülevaade kasutatavamatest ja huvitavamatest.

Kuidas neid kasutada?

Pead omama nutitelefoni – telefoni millel on operatsioonisüsteem – iOS, Android, Windows Mobile, Blackberry, Symbian. Telefonidest millel need istuda võivad on nimekiri pikk – iPhone, HTC, LG, Samsung, Nokia, Blackberry, Motorola, HP, Sony Ericsson jne. Ning osa teenuseid töötab ka koos GPS’i toetavate pulsikelladega – Polar, Garmin.

Miks neid kasutada?

Näita sõpradele, võistle nendega … analüüsi.
Kui näed, et sõber on läbinud trenni tekkib ka enesel tahtmine välja rassima minna ehk üks põhjustest on motiveerivat laadi.
Teisalt toimub andmete salvestamine ning neid andmeid kasutades saab teha mitmeid analüüse – distants, kiirus, kalorid. Saab võrrelda minevikus tehtud treeningmahte käesolevaga jne. Ning kõik see loob eeldused oma vormi parandamiseks.

Millised on parimad?

 

endomondo

Uuendus! 2020. aasta 31. detsemberil suletakse Endomondo, loe lähemalt:

Üks parimaid. Toetab väga paljusid platvorme ja ühildusvõimalusi. Töötab platvormidel iOS, Android, Windows Mobile, Blackberry, Symbian ning ka koos Polar ja Garmin pulsikelladega. Lisaks on võimalik ühendada Polari pulsivöö (Wearlink + Bluetooth) ja Garmin ANT pulsivöö telefoniga suhtlema ning andmeid otse Endomondo’sse saatma (pulsikella puhul tuleb need eraldi eksportida läbi veebikeskkonna).
Treeningutest/spordialadest esindatud väga paljud, alustades jooksmisest, rattasõidust, rulluisutamisest, uisutamisest ja lõpetades mägironimise ja golfiga. GPS signaali tugevuse indikaator.
Enamuste spordialade puhul on toetatud ka treeningu teekonna “joonistamine” ehk läbi GPS’i märgitakse ära kohad kust oled läbi käinud/jooksnud/sõitnud/liikunud oled ning hiljem saab kaardilt teekonda näha. Lisaks salvestakse ka kiirus ja kõrgused kus liigud. Vahel harva esineb olukordi kus GPS signaal muutub nõrgaks ning mõni “kontrollpunkt” jääb salvestamata ning hiljem on kaardil näha arusaamatu joon üle majade, läbi metsa või järve. Vaadeldavatest teenustest omab Endomondo parimat kaardirakendust.

Spordihai.ee e-poes nüüd pakkumisel iPhone 4S ja 5 ühilduv pulsivöö mis töötab ka endomondoga – Polar H7 Bluetooth pulsivöö

Veebipõhine kaardirakendus:

Väga hea funtsioon mis lubab treeningu alustamise nn. “countdown” meetodil ajastada – ratta selga ronimine võtab ka omajagu aega, prillid vaja sättida ja … 🙂

Telefonide puhul võimalik seadistada need edastama audio vahendusel infot läbitud distantsi, vahemaa ja kiiruse kohta – mugav, et ei peaks telefoni koguaeg tagataskust välja võtma 🙂

Treeningu lõppedes saab treeningu kohta käiva info/lingi otse postitada Facebooki või Twitterisse. Veebis võimalik omale sõpruskond moodustada,  kokku koguda inimesed kelle treeningute läbimise kohta ajateljel infot näha saab ja kellele enda oma näidata.

Mobiilirakendus:

 

RunKeeper

Teine pop rakendus. Ei ühildu nii paljude telefonimarkide ja seadmetega kui eelmine kuid omad plussid sellelgi olemas. Võimalik ühendada Polari pulsivöö (Wearlink + Bluetooth) telefoniga. Kaardile teekonna märkimine ning kiiruse ja kõrguste salvestamine olemas. Audioinfo edastamine. Hea asjana omab GPS signaali indikaatorit ehk näitab juba treeningu alustamise eelselt ära GPS singaali tugevuse ning lubab andmeid salvestama hakata/treeningut alustada kui signaal piisavalt tugev. Plussina omab võimalust hilisemalt läbi veebi eksportida pulsikella salvestatud treeninginfot ja siduda seda kindla treeninguga.

Spordihai.ee e-poes nüüd pakkumisel iPhone 4S ja 5 ühilduv pulsivöö mis töötab ka RunKeeperiga – Polar H7 Bluetooth pulsivöö

Veebipõhine kaardirakendus:

Samuti olemas “sõpraderingi” moodustamise võimalus. Facebooki ja Twitterisse saab ka infot otse edastada treeningu lõppedes.

Mobiilirakendus:

 

STRAVA

Toetatud iOS, Android ja Garmini telefonid ja treeningvahendid. Omab samuti GPS signaal tugevuse indikaatorit. Spordialadest võimaldab jälgida rattasõitu ja jooksmist. Salvestatakse teekond, kiirus ja kõrgused.

Veebipõhine kaardirakendus:

Pole nii sotsiaalne kui eelmised, olemas ainult “follow” funtsionaalsus ehk jälgida võib valimatult kõiki. Teenuse eeliseks ongi see, et nii veebis kui ka mobiilis olev rakendus on väga lihtsad, ilma segava “tilu-liluta”.

Mobiilirakendus:

Alternatiivid

runtastic
dailymile
My Tracks
ShapeLink

Üks mõte “Sotsiaalsed treeningujälgimisteenused nutitelefonidele” kohta

Lisa kommentaar